W Lublinie inauguracja EDK odbędzie się 20 marca 2020. Przed wyruszeniem na trasy zapraszamy na Mszę św. w Katedrze przy ul. Królewskiej o godz. 19:00. Po Mszy św. osoby deklarujące przejście EDK wyruszą na wybrane trasy.

W tym roku będzie osiem tras (w tym 4 liczące co najmniej 40 km) z Lublina do Wąwolnicy (znane już z poprzednich lat) oraz jedna trasa na licząca ok 31 km przebiegająca wkoło Zalewu Zemborzyckiego z Katedry do Bazyliki OO. Dominikanów (również znana z poprzednich lat) oraz trasa brązowa Bł. o. Józefa Mazurka z Lublina do Bazyliki św. Anny w Lubartowie licząca ok 40 km.  W tym roku będą też dwie nowe trasy. Pierwsza pomarńczowa bł. Karoliny Kózkówny  biegąca doliną Ciemięgi do Bazyliki OO. Dominikanów w Lublinie liczaca ok 33 km. Druga zielona z Lublina do Bazyliki św. Anny w Lubartowie o długości ok 42 km. Najdłuższa lubelska trasa czarna Bł. Piotra Jerzego liczy ponad 50 km i jest to trasa samotna, nie będzie na niej dodatkowego oznakowania ani wolontariuszy z patroli medycznych. Prowadzi ona do Wąwolnicy.

Szczegółowe informacje o trasach, ich opisy oraz przebieg można znaleźć na stronie tras.

Jesteś aktywny i ciągle stawiasz sobie nowe wyzwania? Lubisz przekraczać siebie? Już od 17 lutego możesz zadeklarowac swój udział w EDK i odkryć nową formę duchowości!

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA to pokonanie wybranej trasy w nocy, medytowanie i zmaganie się  z własnymi słabościami.

W trakcie długiej, ponad 40-kilometrowej wyprawy uczestnicy mają czas na refleksję i spotkanie z Bogiem. EDK to także wewnętrzna podróż, która pozwala spojrzeć w głąb siebie i uczy pokory.

Czytaj więcej...

W tym roku w po raz siódmy odbędzie się w Lublinie Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Przygotowania trasy i propagowania idei Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Lublinie podjęło się Duszpasterstwo Pielgrzymka Lubelska wraz z ks. Mirosławem Ładniakiem głównym przewodnikiem Lubelskiej Pielgrzymki na Jasną Górę  oraz grupa świeckich osób, którzy wspólnie stworzyli lubeski rejon EDK.

W tym roku ze względu na pandemie i nadal obowiązujące obostrzebnia nie będzie jednego wspólnego terminu Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Zachęcamy aby  wybrać się indywidualnie  w trasę w dowolny piątek Wielkiego Postu aby samodzielnie rozważać Misterium Męki Pana Jezusa. Zachęcamy aby przed wyruszeniem w drogę uczestniczyć we Mszy św. w dowolnym kościele. Deklaracje przejścia EDK będą możliwe od dnia 17 lutego 2021 (Środa Popielcowa) i służą jedynie celom informacyjnym.

Czytaj więcej...