Szczegóły trasy Niebieskiej św. Faustyny Kowalskiej

Informacje

Zarejestrowanych 955 osób
Początek Lublin (Archikatedra)
Koniec Lublin (Bazylika OO. Dominikanów)
Przebieg Lublin Archikatedra – Seminarium – Bulwar Zalewskiego (ścieżka rowerowa) – Krochmalna kościół pw. Św. Teresy – ścieżka nad Bystrzycą - Kościół pw. Św. Jana Pawła II - ul. Żeglarska – szlak żółty i Droga św. Jakuba – wał nad zalewem - Zemborzyce kościół pw. Św. Marcina – ścieżka rowerowa w kierunku Lublina – ścieżka nad Bystrzycą – Dolna Panny Marii – Krakowskie Przedmieście - Bazylika OO. Dominikanów na ul. Złotej.
Długość 30 km
Rekomendacja Długość trasy to około 30 km, nie jest ona trudna technicznie, jest umiarkowanie długa.
Jest to najkrótsza trasa EDK wychodząca z Lublina, przeznaczona dla tych, którzy ze względu na wiek, stan zdrowia czy inne ograniczenia nie są w stanie podołać trudom dłuższych odcinków a chcą się włączyć w duchowość i przeżywanie EDK
Do pobrania Opis trasy, Mapa w wersji PDF, Ślad GPX, Ślad KML

 Uwaga:  Opisy, ślady i mapy są w trakcie weryfikacji i doprecyzowywania, najlepiej pobrać je nie wcześniej niż trzy dni przed wyruszeniem na EDK.

zobacz mapę

 Powrót

Tegorocznej EDK w Lublinie, podobnie jak w latach poprzednich, będzie towarzyszyć akcja charytatywna „SREBRO NA WAGĘ ZŁOTA”, której celem jest zbiórka zniszczonej srebrnej lub złotej biżuterii.

Czytaj więcej...

Trasa żółta wariant z Konopnicy do Wąwolnicy jest krótszym wariantem trasy żółtej z Lublina do Wąwolnicy.  Od Konopnicy pokrywa się ona z trasą żółtą z Lublina, dlatego też nie są prowadzone odrębne zgłoszenia uczestnictwa na tę trasę. Trasa żółta od Lublina będzie zabezpieczana patrolami medycznymi i oznakowana w punktach newralgicznych. Dlatego z Konopnicy można wybrać się samodzielnie dojeżdżając po Mszy św. do Konopnicy na własną rękę. Aby otrzymać pakiet uczestnika (czyli książeczkę z tekstem rozważań, opaskę odblaskową EDK i pamiątkowy znaczek) trzeba zgłosić uczestnictwo na żółtej trasie od Lublina. Ewentualnie wybrać trasę niebieską, która cała jest przewidziana jako trasa na "wzór EDK" czyli krótsza niż 40 km. Trasa niebieska liczy ok 31 km.

Dla trasy żółtej wariant z Konopnicy jest dostępny opis (z zalecanymi miejscami na kolejne stacje) i mapa podobnie jak dla innych tras (można je pobrać ze strony z opisem tras).

Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie – to hasło zgromadziło na trzech trasach ponad 2000 osób. Niezależnie ile było do pokonania kilometrów, każdy pokonywał na tej drodze swoje słabości, lęki, ból. Było ekstremalnie, choć jak mówią uczestnicy ubiegłorocznego EDK mniej ekstremalnie niż rok temu. Ta wyjątkowa droga krzyżowa to wielkie przeżycie duchowe, czas przemyśleń, ale i spotkania z Bogiem. Milczenie pozwalało skupić się na tym co trudne w życiu, ale też na rozważaniach czytanych przy każdej stacji. To był czas dla nas – mówią uczestnicy EDK.

Zdjęcia z wędrowania, Mszy św. sprawowanej w lubelskiej katedrze, a także te z Wąwolnicy są już do zobaczenia w zakładce multimedia  galeria zdjęć .