Tegorocznej EDK w Lublinie, podobnie jak w latach poprzednich, będzie towarzyszyć akcja charytatywna „SREBRO NA WAGĘ ZŁOTA”, której celem jest zbiórka zniszczonej srebrnej lub złotej biżuterii.

Czytaj więcej...

Trasa żółta wariant z Konopnicy do Wąwolnicy jest krótszym wariantem trasy żółtej z Lublina do Wąwolnicy.  Od Konopnicy pokrywa się ona z trasą żółtą z Lublina, dlatego też nie są prowadzone odrębne zgłoszenia uczestnictwa na tę trasę. Trasa żółta od Lublina będzie zabezpieczana patrolami medycznymi i oznakowana w punktach newralgicznych. Dlatego z Konopnicy można wybrać się samodzielnie dojeżdżając po Mszy św. do Konopnicy na własną rękę. Aby otrzymać pakiet uczestnika (czyli książeczkę z tekstem rozważań, opaskę odblaskową EDK i pamiątkowy znaczek) trzeba zgłosić uczestnictwo na żółtej trasie od Lublina. Ewentualnie wybrać trasę niebieską, która cała jest przewidziana jako trasa na "wzór EDK" czyli krótsza niż 40 km. Trasa niebieska liczy ok 31 km.

Dla trasy żółtej wariant z Konopnicy jest dostępny opis (z zalecanymi miejscami na kolejne stacje) i mapa podobnie jak dla innych tras (można je pobrać ze strony z opisem tras).

Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie – to hasło zgromadziło na trzech trasach ponad 2000 osób. Niezależnie ile było do pokonania kilometrów, każdy pokonywał na tej drodze swoje słabości, lęki, ból. Było ekstremalnie, choć jak mówią uczestnicy ubiegłorocznego EDK mniej ekstremalnie niż rok temu. Ta wyjątkowa droga krzyżowa to wielkie przeżycie duchowe, czas przemyśleń, ale i spotkania z Bogiem. Milczenie pozwalało skupić się na tym co trudne w życiu, ale też na rozważaniach czytanych przy każdej stacji. To był czas dla nas – mówią uczestnicy EDK.

Zdjęcia z wędrowania, Mszy św. sprawowanej w lubelskiej katedrze, a także te z Wąwolnicy są już do zobaczenia w zakładce multimedia  galeria zdjęć .